Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

http://www.2012.huu.cz/

http://www.2012.huu.cz/

 

Záhadný objekt pri SLNKU

U Slunku se objavil tajomný objekt vypadá jako tmavá planétka
Teleskop obíhající na naší planetární orbitě zachytil poblíž Slunce zajímavý jev. Ten vypadá jako tmavý objekt o velikosti menší planety, do kterého ze Slunce vede tmavá spojnice ve tvaru trubky. Fanoušci záhad již mají plno teorií o původu „objektu“, vědci jsou samozřejmě ve svých dohadech mírnější.
Jev připomíná obří Hvězdu smrti z Hvězdných válek, která nasává energii z hvězdy. Odborníci z NASA mají střízlivější vysvětlení, ale zcela jistí si nejsou.

Snímky byly pořízeny ze Solar Dynamics Observatory spadající pod NASA. Uživatel, jenž je na internet umístil, vyzval experty, aby tohoto „podivného návštěvníka“ u Slunce vysvětlili.

Odpověď přišla. Podle vědců citovaných na Space.com se nejedná o návštěvníka z jiné planetární soustavy ani o objekt zrozený a vystupující ze Slunce, ale o sluneční proturbulenci. Nicméně mechanismus zformování útvaru je nejasný.

Skládá se podle všeho z temného materiálu, který je chladnější, než zbytek žhnoucí masy na povrchu hvězdy. Sférický objekty je navíc spojen úzkým tunelem se sluneční koronou. Není jasné, jak k tomuto úkazu dochází a proč probíhá jinak než běžně známé erupce, které chrlí sluneční plasmu a nabité částice do prostoru, aniž by zformovaly kulový objekt.
TEXT : www.novinky.cz

Váš Názor k článku

Vytvořeno 18.03.2012 10:36:05 | Poslední změna 18.03.2012 10:38:32
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one